Na świecie coraz częściej mówi się o zasadzie, która głosi że jeśli nie ma cię w internecie to nie istniejesz. Trzeba przyznać, że bycie na bieżąco z panującymi w internecie trendami bardzo często może się w życiu codziennym przydać. Ogłoszenia na papierze cały czas tracą popularność, a coraz większa część życia publicznego dzieje się cyfrowo.

Rozwój danego regionu w bardzo dużym stopniu zależy od tego jak region ten prezentuje się w sieci. Z tego względu każde miasto powinno posiadać swoją własną stronę internetową promującą je w sieci. Znacznie ułatwia to dostęp do informacji o regionach oraz ich punktach, co może zachęcić turystów do ich odwiedzania i zwraca uwagę inwestorów. Strona taka musi być oczywiście przejrzysta i przystępna dla każdego człowieka. Z tego względu istotne jest by była zgodna ze standardami WCAG. W przypadku większych miast lub firm nie powinno być to problemem ze względu na duży budżet, lecz w przypadku tych mniejszych miast nie zawsze strony te są najlepszej jakości.

Rozwój danego regionu w bardzo dużym stolniu zależy od tego jak region ten prezentuje się w sieci. Z tego względu każde miasto powinno posiadać swoją własną stronę internetową promującą je w sieci. Znacznie ułatwia to dostęp do informacji o regionach oraz ich punktach, co może zachęcić turystów do ich odwiedzania i zwraca uwagę inwestorów. Strona taka musi być oczywiście przejrzysta i przystępna dla każdego człowieka. Z tego względu istotne jest by była zgodna ze standardami WCAG. W przypadku większych miast lub firm nie powinno być to problemem ze względu na duży budżet, lecz w przypadku tych mniejszych miast nie zawsze strony te są najlepszej jakości.

Strona miasta Larissa jest przykładem dobrej strony internetowej, zgodnej ze standardami WCAG. Jest ona czytelna, a jednocześnie zrobiona w sposób estetyczny. posiada opcje dla osób starszych oraz niepełnosprawnych takie jak zmiana koloru czcionki i tła, zmiana rozmiaru czcionki i wiele innych. Są na niej odsyłacze do social mediów, czy przycisk pozwalający szybko znaleźć kontakt do twórców i napisać e-maila. Animacje są płynne i cieszą oko, a zdjęcia są dobrze dobrane kolorystycznie. Jest to więc prosta, lecz efektywna i poprawna strona internetowa.

W 2020 roku 78 % ludnosci grecji mialo dostep do internetu, a w przypadku polski bylo to prawie 87%. pomimo trudnego usytuowania geograficznego pokrycie zasięgiem jest bardzo dobre. W przeważającej części Grecji skorzystamy z LTE. Z pewnością będzie tak na najpopularniejszych wyspach i szlakach turystycznych – grecy doskonale wiedzą, że dostęp do internetu jest w dzisiejszych czasach ważny nawet dla turystów.

O NAS

Na codzień uczymy się w Zespole Szkół Ponadpodstwaowych w Drobinie.

Nasza grupa to uczniowie IV klas technikum na kierunku technik informatyk i składa się z 7 osób: Bartek, Dominik ,Kacper, Filip, oraz trzech Patryków
Bierzemy udział w Projekcie Mobilności i
uczestniczymy w tym wyjeździe w celu rozwinięcia naszych umiejętności tworzenia stron oraz w celu zapoznania się z innym krajem i jego standardami czy też kulturą. Postaramy się przedstawić jak najlepiej informacje, które uzyskaliśmy w naszej szkole i w ramach mobilności.
Tematy naszej pracy to “Wpływ technologii cyfrowych na rozwój regionalny” oraz “Porównanie skutków pandemii w Polsce oraz w Grecji”.
Są to bardzo ważne w naszych czasach tematy, które pozwolą lepiej zrozumieć zasadę działania rozwoju regionalnego.